Category: pielęgnacja roślin

Maj 8th, 2014 by Werno Adrian


Sundaville jest rośliną lubią miejsca słoneczne. Świetnie rośną na wolnym powietrzu w skrzynkach balkonowych, wiszących koszach i w dużych pojemnikach. Latem wymaga miejsc lekko ocienionych. Roślina wytwarza małe zgrubienia na korzeniach, które gromadzą wodę, stąd wymaga umiarkowanego, nawet oszczędnego podlewania. Nieco więcej wody wymaga podczas zawiązywania pąków kwiatowych (nie przesuszać wtedy nadmiernie rośliny). Read more of this article »

Posted in pielęgnacja roślin

Luty 11th, 2013 by Werno Adrian

nullGwiazda betlejemska, to kwiat, który od dłuższego czasu pojawia się na naszych stołach w okresie świąt Bożego Narodzenia. Poincesja, odniosła niesłychany sukces w naszym kraju i z roku na rok jej popularność rośnie. Jak ją pielęgnować aby była piękna jak najdłużej?

Ważnym elementem jest wybór rośliny przy zakupie, powinna mieć mocne zielone liście bez żadnych plamek. Należy również zwrócić uwagę w jakich warunkach trzyma je sprzedawca, roślina nie powinna stać na zimnie ani żadnym przeciągu. Powinniśmy pamiętać o tym aby podczas transportu naszej rośliny zabezpieczyc ją przed mrozem.

Pierwsze dni po zakupie gwiazdy. Powinniśmy wybrać dobrze naświetlone miejsce blisko okna, po 2-3 dniach roślinę należy zabrać w głąb pomieszczenia, gdyż nie lubi ona niskiej temperatury. Poinsecja do prawidłowego rozwoju potrzebuje temperatur z zakresu od 18 do 21 stopni oraz nasłonecznienia. Musimy unikać spadków temperatury poniżej 12 stopni, gdyż powoduje to utratę liści przez roślinę. Nawet krótkotrwałe spadki temperatury są dla niej odczówalne. Stale nawilżone podłoże jest dla niej bardzo dobre. Roślinę podlewamy do doniczki, od czasu do czasu możem również zostawić małą ilość wody w podstawce.

Jak widać uprawa i pielęgnacja nie jest trudna, wystarczy zapewnić roślinie wyżej opisane warunki aby cieszyć się jej pięknem przez cały świąteczny okres.

 

Posted in pielęgnacja roślin